Урок літературного читання у 3 класі
[ Викачати з сервера (38.3 Kb) ]01.12.2016, 00:00

Тема: За добро платять добром. Дивовижні перевтілення. «Кривенька качечка»

           (українська народна казка)

Мета: Вчити учнів виділяти  в тексті дійових осіб, давати їм характеристику;

            спостерігати за структурою та сюжетом казки; формувати навички

            правильного і свідомого читання; розвивати зв’язне мовлення; виховувати 

           прагнення творити добро.

Обладнання: старовинні предмети для прядіння: веретено, починок, кужілочка.

 

                                           Хід уроку

I.  Організаційний момент

Продзвенів уже дзвінок,

починаємо урок.

Щоб урок пройшов не марно,

треба сісти рівно й гарно.

IIМовна розминка

Гра «Фотооко»

Швидко прочитати слова і якомога більше запам’ятати за певний період часу.

Дідусь                       вода                                 бабуся

Ліс                             дівчинка                          борщ

Дерева                    гриби

Вправа «Очікування»

- Що ви очікуєте від уроку? Продовжить вислів: «Цей урок навчить мене….»

III актуалізація опорних знань.

Створення «асоціативної квітки»

IV Перевірка домашнього завдання.

Читання складеного плану до казки «Кирило Кожум’яка».

V Повідомлення теми і мети уроку.

Познайомимося ще з однією чарівною казкою.

VI Робота над новим матеріалом.

 1. Загадка:  Плавала купалась, сухенькою зосталася. (качка)

Качки: свійські і дикі відлітають у вирій.

2. Словникова робота.

Починок – пряжа намотана на веретено.

Кужілочка – частина прядка у вигляді кілка, на який намотують пряжку.

Веретенце – ручне знаряддя прядіння.

Іва-діва – звертання до дівчини.

Полинули –полетіли.

Жалували – жаліли.

3. Комбіноване читання казки.

4. Перевірка сприймання

- назвіть дійових осіб;

- де знайшли качечку?

- у кого перетворилась дівчинка?

- чи схвалюєте ви вчинок діда й баби?

5. Читання в парах (кожна пара читає певну частину в тексті). Гра «Чомучка» (один одному задають питання по змісту)

6. «Політ фантазій». Придумай слово на кожну літеру і склади зв’язну розповідь. (Робота в парах)

К – колись                                       д- дід

 А – акула                                        і – інколи

Ч – човен                                         в- весло

Е –екран                                          ч-човен

Ч- чарівний                                     н –надійний

К – кусати                                        а –акула

А – азбука                                       к –кинути

7. Робота на виразністю читання: прочитай слова дівчинки, передаючи її душевний стан.

8. Читання за особами.

9. Фантастичні гіпотези «Що було б, якби дід і баба не спалили б кубельце?» (робота в парах).

10. Вибіркове читання.

11. Трихвилинне есе «Крісло автора» (вільний потік думок по темі).

VII. Підсумок уроку

 - Чи отримали ви те, що очікували на початку уроку?

 

VIII. Домашнє завдання.

Детально переказувати казку.

 

вчитель: Сафонік Г. В.

 

Категорія: Мої файли | Додав: Адмін
Переглядів: 402 | Завантажень: 3 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]