Тема: Розвиток творчих здібностей під час виконання різних видів логічних задач
[ Викачати з сервера (38.0 Kb) · Скачати дистанційно () ]09.01.2014, 00:52

 


Тема заняття: Розвиток творчиз здыбностей під час  виконання

                           різних видів логічних задач.

 

Мета заняття:  Вчити розв'язувати логічні задачі з елементами

                            творчого пошуку, сприяти розвитку математичної

                            індукції, активізувати уміння використовувати

                            свої знання на практиці.

 

              Хід заняття

I.організаційний момент

II. Логічна розминка.

 Троє учнів грали в шахи. Кожен зіграв з кожним по дві партії.

Скільки зіграно партій.

 

Овал: 2

 

 


Овал: 3Овал: 11                                                                        ( 3 партії)

 

Ускладнимо задачу. До них приєдналась дівчинка. Скільки партій зіграно.

 

Овал: 2

Овал: 3

 


                                                                              (6 партій)

Овал: 4
Овал: 1

 

 

 


III. Розв’язання задач з використанням схем.

У трьох хлопчиків 120 марок. У Юрка на 10 марок менше, ніж у Семена, а у Миколи на 10 більше, ніж у Семена. Скільки марок у кожного хлопчика.

Пояснення:

     Юра _______                                            10*3 = 30м

     Семен _______10                                  120 – 30 = 90м

     Микола_______10 10                     90/3=30м –у Юри

                                                                        30+10=40м –у Семена

                                                                        30+20=50м. –у Миколи

Розв’язування подібної задачі у групах.

 

У трьох бідонах 60л молока. В першому на 10л менше, ніж у другому, а в третьому на 10л більше, ніж у другому. Скільки літрів молока у кожному бідоні.

I_______  

II_______10

III_______10 10

IV. Задачі на використання ілюстрації.

1.  Посадили 5 кущів смородини. Відстань між сусідніми кущами 2м. Яка відстань між крайніми кущами.

Пояснення.2*4=8м

І   І   І   І   І

  2м

Розв’яжи подібну задачу:

Посадили 7 дерев в ряд. Відстань між сусідніми деревами 3м. яка відстань між крайніми деревами.

 

2. Як розставити 4 стільці в прямокутній кімнаті, щоб біль кожної стіни стояло по 2 стільці.

Подпись:

 

 

 

 


3. Як розмістити 6 стільців, щоб біля кожної стіни було по 2 стільці.

 

 

 

 


V. Задачі на переливання.

     1. Маючи посуд по 3л і 5л набрати 4л води.

Пояснення: 3+3=6л

                       6-5=1л 

                       1+3=4л

 

2. Маючи посуд по 8л і 5л налити 7л води.

 

VI. Логічна розминка.

1.Чи може людина прожити мільйон днів. Довести свою думку.

Відповідь: ні 365 *100 = 36500 днів це 100 років. А мільйон це майже 300 років.

 

2. Встановити закономірність.

45, 49, 46, 50, 47……..51,  48, 52, 49, 53,

 

VII. Підсумок заняття.

Складіть слово з букв, що є на фішках, які ви отримали за роботу на уроці. «Кмітливість»

Який тип задач для вас був найцікавішим, найважчим.

Категорія: Мої файли | Додав: Адмін | Теги: Сафонік Г.В., Розвиток творчих здібностей, Заняття з обдарованими дітьми
Переглядів: 1213 | Завантажень: 258 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]