Екскурсія до хімічного музею
15.01.2015, 20:18

Ведучий. Ми запрошуємо вас на екскурсію до шкільного хімічного музею «Від алхіміків до хіміків», де ви дізнаєтеся, що без знань хімічної науки, без розвитку різноманітних галузей хімічної промисловості життя людини не можливе. Бо все, що нас оточує, складається з речовин, а хіміки не тільки вивчають їх склад, властивості, способи одержання, а й забезпечують виробництво речовин, предметів, без яких життя сучасної людини уявити собі неможливо.

  1. й екскурсовод (запрошує відвідувачів до експозиції «Хімічна лабораторія»).

Вивчення хімії неможливе без хімічної лабораторії, без дослідження речовин. А для цього потрібно багато різноманітних приладів та обладнання, хімічного посуду. У нашій лабораторії представлено лише невелика частина, а саме:

• лабораторний штатив,

• штатив для пробірок,

• різноманітні колби: плоскодонні, круглодонні, конічні,

• реторта,

• мірні циліндри для вимірювання,

• фарфорові чашки,

• нагрівальні прилади: електроплитка, спиртівка, водяна баня,

• хімічні стакани різного розміру,

• лійки.

В експозиції представлені й хімічні реактиви. Це солі, кислоти, оксиди, основи, метали і неметали, які необхідні для проведення досліджень під час вивчення шкільного курсу хімії.

(Екскурсовод знайомить відвідувачів експозиції із застосуванням експонатів хімічного музею, відповідає на їхні запитання).

  1. й екскурсовод (представляє експозицію «Побутова хімія»).

Людина жодного дня в побуті не може обійтися без речовин. Пропонуємо вашій увазі експонати нашого відділу.

Кухонна сіль. Чи зможете ви хоча б один день їсти несолені страви. Звісно, без солі вони здаватимуться вам несмачними. Без кухонної солі не можна законсервувати овочі, для використання їх узимку, неможливо приготувати соління.

А це — цукор. Мабуть, кожен із нас полюбляє на сніданок випити чашечку смачної кави. Або ароматного чаю. Як же обійтися без цукру... За допомогою цукру можна зварити варення, законсервувати фрукти, виготовити торт, тістечка, морозиво.

Оцет, або оцтова кислота. Її додають до салатів, використовують для консервування. З оцтової кислоти й целюлози добувають штучний ацетатний шовк.

А це — питна сода, яка стане в пригоді кожній господарці: і посуд почистити, і млинці спекти, і смачні тістечка.

Людина прикрашає свої будинки виробами із скла (екскурсовод демонструє вази, скляний посуд), із пластмаси (вази, горщики для квітів, кашпо, посуд, поліетиленові пакети та інше). І, мабуть, жоден із нас не відмовиться погратися цими красивими іграшками.

Чи можна уявити собі сучасний будинок без керамічної плитки для підлоги і стін, чи можливо зробити ремонт у квартирі без різнокольорової фарби, без клею, без шпалер...

(Екскурсовод відповідає на запитання).

  1. й екскурсовод (представляє експозицію шкільного хімічного музею «Здоров’я і краса»). Яка жінка чи дівчина не мріє бути красунею?

Збираючися вранці на роботу, до школи, дитячого садочка, або на прогулянку, ми вмиваємося водою із запашним милом, чистимо зуби зубною щіткою з пастою, розчісуємо своє волосся гребінцем або масажною щіткою. Дівчата можуть змінити колір волосся на те, яке більше їм пасує, а літня жінка може приховати сиве пасмо. У цьому їм допоможуть різноманітні фарби для волосся.

Зробити красиву зачіску та зберегти її на довго вам допоможуть різноманітні пінки, лаки, муси. А доглянути за шкірою обличчя та рук вам допоможуть різноманітні креми, гелі. Крем для взуття допоможе вам зберегти його красивий вигляд.

  1. й екскурсовод (представляє експозицію «Хімія для учня»). Жоден учень не може обійтися без предметів, представлених на експозиції. Підручники, додаткова науково-популярна література, художня література, зошити різних зразків, різноманітний папір, картон, клей, олівці, ручки, степлер, ножиці — це неповний перелік речей, які допомагають нам оволодіти знаннями та набути певні навички.

Ведуча. Ви відвідали шкільний хімічний музей, а свої враження та пропозиції щодо покращення його роботи можете залишити в книзі «Відгуки відвідувачів шкільного хімічного музею».

 

Категорія: Мої файли | Додав: Адмін | Теги: Екскурсія до хімічного музею
Переглядів: 780 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]